yandex
Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3
Ana Sayfa / Genel / Çam Kozalağın Faydaları Nelerdir

Çam Kozalağın Faydaları Nelerdir

Çam Kozalağın Faydaları Nelerdir

Çam kozalağın faydaları
Çam kozalağın faydaları

Çam kozalağı denilince genellikle süs eşyaların yapımında kullanıldığını biliriz. Ama çam kozalağın bilmediğimiz bir çok faydsı vardır. Özellikle üst solunum yollarına faydası ve mevsim geçişlerinde yaşadığımız sağlık sorunlarında çok büyük yardımcı olabilir. Çam kozalağın bizlere faydalarını şimdi sizlere kısaca belirtelim. Çam kozalağını kaynatıp içtiğimizde bizlere çok büyük faydaları olacaktır. Ayrıca çam kozalağının uzak doğuda bir çok tedavide kullanıldığını sizlere belirtelim. Bizlerin dekor olarak kullandığı çam kozalağı uzak doğu ülkerinde tedavi amaçlı kullanıldığını biliyoruz. Ayrıca güzellik amaçlı da kullanılan çam kozalaklarının hepsi aynı özellikte olmadığından kullanmadan önce bir uzmana danışılmalıdır. Genellikle yeşil halinde kullanılan kozalaklar vitamin ve mineral bakımından zengindir. İçeriğinde verimli bir toprak kadar madde taşıyan kozalaklar sadece kaynatılarak değil öğütülerek de tüketilir. Yöreden yöreye kullanımı değişen kozalakların çiğ yani yeni çıkmış hali ile reçel yapanlarda var. En genel hali ise kaynatılarak tüketilmesidir. Yazın sonu ve son baharın başında toplanılan kozalaklar yetiştikleri yerlere göre farklı türlere sahiptir.
ÇAM KOZALAĞININ FAYDALARI NELERDİR.

Çam kozalağın faydaları nelerdir
Çam kozalağın faydaları nelerdir

Çam kozalağı sirke ile kaynatılıp gargara yapıldığında diş etlerindeki enfeksiyonlu hücreleri yok eder. Diş köklerinin güçlenmesini sağlar. Ayrıca diş yüzeyinde oluşan tartarları temizleyerek beyazlatır. Ancak bu karışım yutulmadan ağızdan atılmalıdır.
Bir yemek kaşığı zeytin yağ, bir tane öğütülmüş çam kozalağı ve bir kaşık balmumu karıştırılarak yaraya ya da hasar almış cilde sürüldüğünde burada deforme olmuş hücreleri yeniler. Yaraların hızla kapanmasını sağlarken iz kalmadan kısa sürede geçmesinde etkili olur.
Yeşil halde toplanılan çam kozalakları kaynatılılır. Bir gün dinlendikten sonra süzülüp içerisine bal eklenerek tüketildiğinde boğazdaki mikropları temizler. Etkili bir balgam sökücüdür. Öksürme, bronşit ve nefes darlığı gibi hastalıklar sırasında tüketildiğinde hızlı bir tedavi süreci sağlar.
Arkadaşlar sohbet sitemize girerek canlı ve bedava sohbet etmek isteyenler aşağıdaki resme tıklayarak direk sohbet etmeye başlayabilirler.

Sohbet odalari
Sohbet odaları
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

hakkında MobilSohbet

Anonim

Kontrol Edin

Beren saat kimdir

Beren saat resimleri

Beren saat resimleri Beren saat’ın en değerli ve en güzel resimleri ve son dizileri, Beren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.