yandex
Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3
Ana Sayfa / Gundem / Fareler Şehri Bastı

Fareler Şehri Bastı

Fareler Şehri Bastı

Fareler Şehri Bastı Her bölgede ve her iklimde yaşayabilen bu canlılar beslenmek için insan atıklarına ihtiyaç duydukları için bizler ile iç içe yaşamaktadırlar. Memeli canlılar arasından olan fare doğurarak çoğalmaktadır. Çok hızlı üreyen bu canlılar gruplar halinde yaşarlar. Toprak altında yaşayan Fareler Şehri Bastı olduğu gibi; kanalizasyon, lağım, evlerin çatı ve bodrumlarında yaşayan türleri bulunmaktadır.

Fareler Şehri Bastı
Fareler Şehri Bastı

Tahran Fareler bastı

Kocaman Fareler İran’ın başkenti Tahran’ı bir nevi fare baskınlarıyla başları dertte farelerin sayısı 50 milyonu aştı. Tahran depremi ile gündeme gelen fare sorunu, Fareler Şehri Bastı Tahran sakinleri için hava kirliliğinden sonra ikinci büyük sorun haline geldi. Şehri saran milyonlarca farenin sayısı her gün artmaya devam ediyor. Tahran Belediyesinin mücadele ettiği farelerin türünün ise Norveç faresi olduğu söyleniyor. İranlı uzmanların verdiği istatistiklere göre Tahran’da en az 50 milyon fare yaşıyor. İranlı uzmanlar Tahran farelerinin sayısını kontrol etmekte uygulanan projelerin yetersiz olduğunu söylüyor.

Fareler Şehri Bastı
Fareler Şehri Bastı

Fare Çesitleri

Lağım Faresi; adında da belirtildiği gibi yaşam bölgeleri kanalizasyon ve lağım olan bu canlı en çok mikrobu taşıyan ve sağlık açısından en tehlikeli fare türüdür. Fareler Şehri Bastı Fare türleri arasında en saldırgan olarak bilinen lağım faresi kendini tehlike altında hisseder ise ısırıp tırmalayabilir. Boyutları oldukça iridir ve gruplar halinde yaşarlar.

Ev Fareleri

Fındık (ev) Faresi; yaşam alanlarımızda en sık görülen fare çeşididir ve diğer fare türlerinin en ufak olanıdır. Evlerimizde artık yemekleri yer, eşyalarımızı kemirerek zarar veren bu canlı çok hızlı hareket eder yakalaması neredeyse imkansızdır. Küçük oldukları için her yere girebilirler. Kış aylarında yemek bulamadıkları için beslenmek için evin içine giren ev faresi ayda bir üreyebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

hakkında SohbetKalite

Anonim
Adım : Mustata Can Merhaba arkadaşlar 2000 yılından bu yana Sohbet siteleri ve bir çok site kurulum yapmaktayım. Seo , Makale ve İçerik bilgi konusundan becerim tam olup sizlere her daim güncel konular ve işinize yarıyacak ipucu bilgiler vermekteyim.

Kontrol Edin

Gittigidiyor

GittiGidiyor Güvenli Alışveriş

Gittigidiyor Güvenli Alışveriş Değerli arkadaşlar bildiğiniz üzere internette alışveriş merkezleri baya yoğunlukta olup sizlere hizmet …

Yorum yaz

  1. Ezgi

    Ayyyy cok kotuuuu insan aklini kacirir eve falan girse 🙁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.