yandex
Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3
Ana Sayfa / Gundem / Memurlar özel sektör ssk,bağkur maaşlari

Memurlar özel sektör ssk,bağkur maaşlari

Memurlar özel sektör ssk,bağkur maaşlari

Ocak 1’den itibaren herkes için zam ayı olacak. Hem memurun hem özel sektör çalışanının, hem emeklinin hem evde bakım aylığı alanın maaşı yeni yılda herkesin yüzü gülecek.

2018 1 Ocak itibaren emekliler için değil, herkes için zam ayı olacak. Yeni gelirlerin bazıları belli olurken, bazıları için de ipuçları geldi. Memura yüzde 4 zam gelicek yüzde 1.52 enflasyon farkı göründü. Memurlar emeklisi maaşında en az 104 lira artış bekleniyor. SSK ve Bağ-Kur emeklisi ise 234 liraya varan zam görünüyor. 65 yaş parası 795, evde bakım aylığı bin 83 lira olacak.
Asgari ücret ve işsizlik maaşı yükselirken, özel sektörde çalışanlar da asgari geçim çalışanlar ise bundan faydalanacak.

2018 ocak ayı zamlari
2018 ocak ayı zamlari

2018 OCAK AYI ZAMLARİ
Memur ve memur emeklisi maaşları toplu sözleşme kapsamında yüzde 4 zamlanacak. Ayrıca 2017’nin ikinci yarısındaki enflasyon yüzde 4’ü aşarsa, fark da verilecek. Temmuz-Kasım enflasyonu yüzde 0.97’lik enflasyon farkı gösterdi. 2017’nin ikinci yarısına ilişkin yüzde 5.52’lik enflasyon tahmini de farkın yüzde 1.52 olabileceğini ortaya koydu. Eğer bu tahmin gerçekleşirse, memur emeklilerinde en düşük maaş bin 871 liradan 104 lira artışla bin 975 liraya çıkacak. Ayrıca bazı kamu görevlilerine toplu sözleşme kapsamında ek zam var.

2018 ocak ayı zamlari
2018 ocak ayı zamlari

AİLELERE YARDİM DAHA ÖN SIRADA
Memurun aile yardımı da artacak. Halen eş yardımı 219,17 lira, çocuk yardımı ve 0-6 yaş arası için 51.35, 6 yaş üstü için 25,68 lira olarak uygulanıyor.
Ocak’ta memur maaş katsayılarına göre bu tutarlar yeniden hesaplanacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

hakkında SohbetKalite

Anonim
Adım : Mustata Can Merhaba arkadaşlar 2000 yılından bu yana Sohbet siteleri ve bir çok site kurulum yapmaktayım. Seo , Makale ve İçerik bilgi konusundan becerim tam olup sizlere her daim güncel konular ve işinize yarıyacak ipucu bilgiler vermekteyim.

Kontrol Edin

Gittigidiyor

GittiGidiyor Güvenli Alışveriş

Gittigidiyor Güvenli Alışveriş Değerli arkadaşlar bildiğiniz üzere internette alışveriş merkezleri baya yoğunlukta olup sizlere hizmet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.