yandex
Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3
Ana Sayfa / Genel / Mobil Sohbet

Mobil Sohbet

Mobil Sohbet

Mobil Sohbet 2000’li yıllarda Türkiye’nin internetle tanıştığı zamanlarda malumunuz internet cafe adı altında açılan bazı ortamlarda birçok kişi tarafından Chat platformları öğrenildi. Bu durum yeni arkadaşlıklara, tanışmalara, ortamlara kısacası artık hayatımızın bir parçası haline gelmeyi başardı. O dönemlerde evlerde internet olması, bilgisayar olması zor olduğundan dolayı çoğu insan Chat olayını internet cafe ortamlarından pekiştirdi. Yine o dönemlerde yazılı olarak yapılan chat sadece bilgisayar üzerinden yapıldığı için ilerleyen teknoloji ile birlikte kameralı chat, sesli sohbet gibi sitelerin açılmasıyla birlikte bugün günümüzde mobil sohbet adı altında tüm bu chat platformlarını kapsayan, destekleyen akıllı telefonlar ve tabletler sayesinde rahatlıkla giriş yapılabilen bir hal aldı.

Mobil Sohbet Nedir?

Son zamanlarda insanlar akıllı telefonlarla veya tabletlerle tanışınca bilgisayar kullanımı giderek azalmaya başladı. Bilgisayar üzerinden yapılan chat artık akıllı telefonlar üzerinden yapılmaya başlandı. Chat siteleri Responsive tasarımlar yani mobil uyumlu sayfalar ile mobil sohbet olayını gerçekleştirdi ve gerek İOS gerekse Android işletim sistemlerine sahip cihazlar üzerinden Apple Store ya da Android Play Store üzerinden bu sitelerin mobil uygulamalarını indirerek chat yapmaya başladılar. Aynı zamanda sadece uygulama değil mobil tasarıma sahip kullanıcı dostu tasarımlar sayesinde direkt olarak web sitesine giriş yaparak mobil uyumlu hale getirilen sayfalardan sohbet edebilir hale gelmişlerdir. Her ne kadar hala bilgisayar üzerinden kullanılan uygulamalar olsa da ilerleyen zamanlarda tamamen mobil cihazlara geçiş olacak gibi görünüyor.

Mobil Sohbete Nasıl Girilir?

Chat sitelerine sürekli olarak bilgisayar üzerinden giriyorsanız ve bu durum sadece ev ortamında oluyorsa veya sabit bilgisayarlar üzerinden gerçekleştiriliyorsa kulağınıza da sürekli mobil sohbet geliyorsa bu süreçten sonra artık her yerden chat yapabilirsiniz anlamına geliyor. Otobüste, Trende, Cafede, işyerinde, sokakta hatta uçak yolculuğunda bile mobil chat sitelerine giriş yapabilirsiniz. Üstelik hangi chat sunucusuna giriyorsanız yine aynı ortama istediğiniz yerden girebilirsiniz. Eğer girdiğiniz chat sitesi mobil uyumlu bir tasarıma sahip ise direkt olarak tarayıcı üzerinden site adresini yazarak giriş yapabilirsiniz. Ya da sitenin İOS veya Android uygulaması var ise indirme işlemini yaparak çok kısa bir sürede kullanıcı adınızı girerek giriş yapabilirsiniz.

Mobil Sohbet Sizlere Neler Kazandırıyor?

Her şeyden öce istediğiniz her ortamdan giriş yapabilmenizi sağlıyor. Daha kolay, pratik, zahmetsiz bir şekilde sohbet etmenize olanak sağlıyor. Teknolojinin getirdiği yeniliklerden faydalanıyor olmanız birçok yenilikçi hizmetleri de görmenizi sağlıyor.

Mobil Sohbet Güvenilir mi?

Bilgisayar üzerinden girdiğiniz zaman nasıl kendinizi güvende hissediyorsanız aynı şekilde tablet veya akıllı telefonlar üzerinden girdiğiniz zaman da güven hissedebilirsiniz. Herhangi bir virüs veya kişisel haklarınızı ihlal eden durumlar ile karşılaşmazsınız. Kesinlikle kişisel bilgileriniz 3. Kişiler ile paylaşılmaz. Malumunuz chat siteleri sizin yazdıklarınızdan ibaret olduğu için kendi planınızı, kendi yönünüzü sadece siz belirleyebiliyorsunuz. Doğru kişilerle sohbet etmek sizin için her zaman pozitif yönde olacaktır. Kısacası kendi güvenliğinizi kendiniz sağlamaktasınız.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...

hakkında SohbetKalite

Anonim
Adım : Mustata Can Merhaba arkadaşlar 2000 yılından bu yana Sohbet siteleri ve bir çok site kurulum yapmaktayım. Seo , Makale ve İçerik bilgi konusundan becerim tam olup sizlere her daim güncel konular ve işinize yarıyacak ipucu bilgiler vermekteyim.

Kontrol Edin

Çam kozalağın faydaları nelerdir

Çam Kozalağın Faydaları Nelerdir

Çam Kozalağın Faydaları Nelerdir Çam kozalağı denilince genellikle süs eşyaların yapımında kullanıldığını biliriz. Ama çam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.