yandex
Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3
Ana Sayfa / Genel / Sohbet Konuları

Sohbet Konuları

Sohbet Konuları

Sohbet Konuları
Türkçe ’de sohbet siteleri olarak bildiğimiz tanışma siteleri aslında yabancı kökenli yazılımlarla ortaya çıkarılmış ve ismi genel olarak ‘’ Chat ‘’ olarak belirlenmiştir. Yine ülkemizde birçok insan sohbet kelimesi ile kullanırken birçoğu da chat sitesi olarak benimsemiştir. Yine bu sitelerin amacının insanların sanal ortamda yazışarak, konuşarak ya da kameralı bir şekilde birbirlerini görerek kısacası sanal ortamda veya dijital ortamda tanışmaları muhabbet etmeleri ile oluşmaktadır. Ancak sohbet konuları kişiden kişiye göre de değişiklik göstermektedir. Bu genelde insanların ne tarz muhabbetlere girmek istemelerine, niyetlerine göre değişir.

sohbet konuları
sohbet konuları

İnsanlar Neden Sohbet Sitelerini Tercih Ediyor?

Birçok insana göre chat sitesi saçma gelirken birçok kişi içinde oldukça mantıklı gelmektedir. Evinizde, işyerinizde, cafede ya da herhangi bir ortamda bilgisayardan ilgili sohbet sitesine girerek yeni arkadaşlıklara merhaba denilebiliyor. Bunu saçma bulan kişiler ise genelde sosyal bakımdan geniş çevreye hitap ettikleri için sanal ortam yerine real hayattan tanışma faslını sonlandırmak istiyorlar. Bilgisayar başında zaman geçirmeyi seven kişiler belirledikleri chat ortamlarına sürekli olarak giriş yaparak orada adeta bir aile ortamı içerisinde bulunmaktan keyif almaktadırlar. Kimisi bulunduğu chat odasının görevlisi olurken, kimisi de sadece tanışmak için insanlara ‘’ Selam ‘’ ‘’ nasılsınız ‘’ şeklinde bir mesaj göndererek muhabbet etmeye çalışır. Bu sebeple insanların sohbet konuları farklılık gösterebiliyor. Gerçek hayatta yaşanılması, konuşulması zor olan şeyleri yazı yoluyla sanal ortam üzerinden basit bir şekilde dile getirebilmesidir.

Sohbet Konuları Neye Göre Şekilleniyor?

Sohbet sitesine girdiğiniz zaman öncelikli olarak amacınızın ne olduğunu iyi bir şekilde analiz etmeniz gerekiyor. Geyik yapmak, zaman geçirmek, gülmek, arkadaş bulmak, tanışmak, buluşmak gibi eylemler içerisinden herhangi biri ile karşınızdaki kişiler ‘’ merhaba ‘’ dedikten sonra direkt olarak amacınızı dile getirmeniz sizin için iyi bir sohbet konuları niteliğinde ilerleyecektir. Çünkü niyetinizi önceden belli etmez iseniz konuştuğunuz kişiden beklenmeyen bir cevabı ileride alabilirsiniz. Buda sizin için hayal kırıklığı olabilir.

Sohbet Konusu Size İstediğinizi Veriyor mu?

Malum insanlar hangi niyetle chat sitesine giriyor orası tanışmadan bilinmez. Kimisi erkek arkadaş aramak için girse de, kimisi sadece sohbet etmek için girebiliyor. Ya da tam tersi olarak kız arkadaş arayanlar, evlenmeyi düşünenler, ciddi arkadaşlıklar kurmak isteyenler veya kendisini anti sosyal hisseden kişilerin bulunacağı ortamlar içerisinde olacağınız için karşınızdaki kişiyle yazışırken konunuz ne olursa olsun amacınıza ulaşmak için sabırlı olmanız gerekir. Örneğin; bir bayanla konuşurken size sürekli olarak daha önceki erkek arkadaşından bahsediyorsa sabırla dinlemeniz ve ona yumuşak cümleler kurarak hitap etmeniz gerekir.

Sohbet Konusu İstemediğiniz Gibi mi İlerliyor?

Sohbet ortamlarında bulunan insanlar genelde hangi amaçla girdikleri belli olmadığı için ve siz bir bayansanız karşınızdaki yazıştığınız kişinin size sarkıntılık veya daha üstü bir konuyla yaklaştığını hissediyorsanız bu durum sizin hoşunuza gitmiyorsa direkt olarak konuyu sonlandırarak farklı kişiler ile tanışma yolunda ilerleyebilirsiniz. Ancak karşınızdaki kişiye direkt olarak amacı hakkında bilgi almanız sizin için zaman kaybı olmayacaktır.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

hakkında SohbetKalite

Anonim
Adım : Mustata Can Merhaba arkadaşlar 2000 yılından bu yana Sohbet siteleri ve bir çok site kurulum yapmaktayım. Seo , Makale ve İçerik bilgi konusundan becerim tam olup sizlere her daim güncel konular ve işinize yarıyacak ipucu bilgiler vermekteyim.

Kontrol Edin

Çam kozalağın faydaları nelerdir

Çam Kozalağın Faydaları Nelerdir

Çam Kozalağın Faydaları Nelerdir Çam kozalağı denilince genellikle süs eşyaların yapımında kullanıldığını biliriz. Ama çam …

3 Yorumlar

  1. BERDUS

    Yazilan herseye katilmamak. elde degil egriye egri dogruya dogru.

  2. BERDUS

    Harika tam aradigim. Iletisim. Sorgusuz ve ozgur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.