yandex
Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3
Ana Sayfa / Genel / WhatsApp’ta Şikeli Maç Pazarliği Yapıldı

WhatsApp’ta Şikeli Maç Pazarliği Yapıldı

WhatsApp’ta Şikeli Maç Pazarliği Yapıldı

WhatsApp’ta Şikeli Maç Pazarliği Yapıldı Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de olan 2. Grupta liderlik mücadelesi veren Adıyaman 1954 Spor ve 62 Pertek Spor arasında şike konuşmaları whatsap da çıktığı iddiası ortaya atıldı. WhatsApp’ta Şikeli Maç Pazarliği Yapıldı. Pertek Spor’un masörü Muammer Gönül ile Adıyaman 1954 Spor’un kalecisi Lokman Atakal arasında geçen WhatsApp yazışmaları kamuoyuyla paylaşıldı. 62 Pertek Spor’un masörü Muammer Gönül’ün, Kaleci Lokman Atakal ile yaptığı yazışmada, (Bizi şampiyon yap) ‘Onlara bir maç kaybettir’, ‘Talebin neyse söyle’, ‘Tedavi masrafları dahil seni tatmin edecek bir şey olur’, ‘Kapı açık, her şey sana bağlı’ ifadeleri yer alıyor.

WhatsApp'ta Şikeli Maç Pazarliği Yapıldı
WhatsApp’ta Şikeli Maç Pazarliği Yapıldı

Karşılıklı yapılan yazışmalar Adıyaman 1954 Spor Kulüp Başkanı Hüseyin Koç, Kaleci Lokman Atakal ve Kulüp Basın Sözcüsü Kürşat Harmanda’nın katılımı ile gerçekleştirilen basın toplantısında kamuoyuyla paylaşıldı.

Adıyaman 1954 Spor Kulüp Başkanı Hüseyin Koç, yaşananlar için ‘çirkin’ yakıştırmasını yaparak, bu işin peşini bırakmayacaklarını dile getirdi.

WhatsApp'ta Şikeli Maç Pazarliği Yapıldı
WhatsApp’ta Şikeli Maç Pazarliği Yapıldı

Şike nedir

iki ayrı tanımlama konusu olarak birincisi şiddet ünlemek bir maçin normal gidişatini değiştirmeye yönelik her türlü faaliyet şike olarak nitelendirilir.Büyük Türkçe Sözlük’te şike: Bir spor karşılaşmasının sonucunu değiştirmek için maddi veya manevi bir çıkar karşılığı varılan anlaşma.

WhatsApp'ta Şikeli Maç Pazarliği Yapıldı
WhatsApp’ta Şikeli Maç Pazarliği Yapıldı

Şike teşvik ve Cezaları

Almanya, İtalya, İngiltere ve İspanya’da şike ve teşvik primi suçunda, kişi ve kulüplere uygulanacak cezalar yasa ya da yönetmeliklerde çok net olarak belirtilmese de, FIFA ve UEFA prensipleri doğrultusunda “sıfır tolerans” prensibiyle hareket ediliyor. Ancak verilecek cezalar belirlenirken, suçun niteliği ve boyutu dikkate alınıyor.

Özellikle İngiltere’de şike ve teşvik primi konusunda engelleyici tedbirler de dikkati çekiyor. Bunların arasında en dikkat çekici olanı, şike ya da teşvik primi teklifi alan kişinin, bunu Federasyona bildirmemesi durumunda “suç ortağı” gibi değerlendirilerek cezalandırılması.

Almanya’da da şike ve teşvik priminin yanı sıra doping konusuna da büyük önem verildiği görülüyor. Alman futbolunda bu suçları işleyenlerin yanı sıra sporcuları bu yönde teşvik eden antrenör, yönetici ve doktorlara da ciddi cezalar öngörülüyor.
Avrupa’nın önde gelen ülkelerinde konuyla ilgili durum şöyle:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

hakkında SohbetKalite

Anonim
Adım : Mustata Can Merhaba arkadaşlar 2000 yılından bu yana Sohbet siteleri ve bir çok site kurulum yapmaktayım. Seo , Makale ve İçerik bilgi konusundan becerim tam olup sizlere her daim güncel konular ve işinize yarıyacak ipucu bilgiler vermekteyim.

Kontrol Edin

Çam kozalağın faydaları nelerdir

Çam Kozalağın Faydaları Nelerdir

Çam Kozalağın Faydaları Nelerdir Çam kozalağı denilince genellikle süs eşyaların yapımında kullanıldığını biliriz. Ama çam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.